Arheološki muzej u Zagrebu – on-line stručne edukativne radionice

U sklopu aktivnosti projekta „Prehistory Adventure – iskustvena šetnja kroz prapovijesnu baštinu“ Arheološki muzej u Zagrebu organizira seriju on-line stručnih edukativnih radionica.

Teme radionica vezane su uz nove načine prezentacije i popularizacije arheološke kulturne baštine u s ciljem edukacije i podizanja javne svijesti o istoj, primjerima dobre prakse institucija koje se bave istraživanjem i zaštitom baštine, kao i njezine uspješne dugoročne inkorporacije u turističke ponude regija u kojima se nalazi.

Radionice su namijenjene stručnjacima i djelatnicima ustanova, tijela i udruga koji djeluju na području prezentacije, popularizacije i zaštite kulturne baštine, studentima arheologije, muzeologije, povijesti umjetnosti te ostalih srodnih predmeta, kao i ostaloj zainteresiranoj javnosti.

Raspored radionica:

Četvrtak, 04. 06. 2020. u 10:00 sati
Zorica Babić (Arheološki muzej u Zagrebu)
„Važnost i potencijali edukacije u Muzeju“

Utorak, 09. 06. 2020. u 10:00 sati
Ivana Ožanić-Roguljić (Institut za arheologiju)
„Prezentacija, popularizacija i zaštite kulturne baštine rekonstrukcijom dječjih igara iz prošlosti“

Četvrtak, 18. 06. 2020 u 10:00 sati
Jesenka Ricl (Muzej Slavonije Osijek)
„Promocija baštine pomoću interpretacije i animacije“

Utorak, 30. 06. 2020. u 10:00 sati
Anja Bertol Stipetić (Arheološki muzej u Zagrebu)
„Lokalni dionici kao važan doprinos prezentaciji i popularizaciji te zaštiti kulturne baštine“

Trajanje radionica je sat vremena. Više informacija nalazi se u privitku.