Izložba – UNUTARNJI NEMIR I KONTEMPLATIVNI MIR SLIKARSTVO KREŠIMIRA JERKA RONČEVIĆA (1949. – 2014.)

9. travnja – 16. svibnja 2024.
Galerija AMZ
Pavla Hatza 6

Otvorenje izložbe, u ponedjeljak 8. travnja u 19 sati.

utorak – petak 12 – 18 sati
subota 10 – 13 sati

ponedjeljkom, nedjeljom i praznicima Galerija AMZ je zatvorena

ulaz besplatan

Povodom desete godišnjice smrti Krešimira Rončevića, Arheološki muzej u Zagrebu i Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu priređuju izložbu Unutarnji nemir i kontemplativni mir – Slikarstvo Krešimira Jerka Rončevića (1949. – 2014.) koja predočava javnosti presjek kroz njegov slikarski opus. Izložbom odajemo počast cjelokupne arheološke struke u Hrvatskoj, čovjeku koji je čitav radni vijek posvetio crtanju arheoloških predmeta za brojne znanstvene publikacije i arheološku dokumentaciju, dok je izvan okvira tog samozatajnog posla u tišini stvarao svoje slikarstvo.

Impresum

Organizacija izložbe: Arheološki muzej u Zagrebu, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Autor izložbe: Frano Dulibić

Koordinacija izložbe: Jacqueline Balen, Ina Miloglav, Martina Rončević