Predavanje I’LL SEW YOU A SHIP – ADRIATIC „SEWN“ BOATS FROM PREHISTORY TO LATE ANTIQUITY

Arheološki muzej u Zagrebu poziva Vas na predavanje I’LL SEW YOU A SHIP – ADRIATIC „SEWN“ BOATS FROM PREHISTORY TO LATE ANTIQUITY koje će se održati 29. svibnja u 19 h u Velikoj dvorani Arheološkog muzeja. Ulaz je slobodan.

O predavaču

Giulia Boetto viši je istraživač (u Odjelu za arheologiju pomorstva i arheologiju broda (Centre Camille Jullian, Université, Aix Marseille) ugledne francuske institucije Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS). Bavi se proučavanjem tipologije i funkcije brodova antičkog doba na osnovi arheoloških, povijesnih, ikonografskih i etnografskih izvora.

Njezin istraživački rad zasniva se na intenzivnoj terenskoj aktivnosti, a usmjeren je na proučavanje tipologije lučkih brodova pronađenih u arheološkim istraživanjima velikih antičkih luka Ostia-Portus, Napulj i Toulon te istraživanje istočnojadranske brodogradnje prapovijesnog i antičkog doba, koje provodi u suradnji sa Sveučilištem u Zadru, Arheološkim muzejom Istre i Hrvatskim restauratorskim zavodom.