Izvješće HRZZ za projekt Između Dunava i Mediterana. Uloga rimske vojske u mobilnosti ljudi i roba na tlu Hrvatske u antici (RoMiCRO)

Mirna Vukov, doktorandica na projektu Između Dunava i Mediterana. Uloga rimske vojske u mobilnosti ljudi i roba na tlu Hrvatske u antici (RoMiCRO), HRZZ, voditeljice prof. dr. sc. Mirjane Sanader, pohvaljena je u izviješću Hrvatske zaklade za znanost za 2016. g. jer je ostvarila izuzetne rezultate. Tijekom prve dvije godine rada na projektu sudjelovala je sa 7 izlaganja i 2 postera na više domaćih i međunarodnih skupova (Njemačka, Belgija, Austrija, Mađarska, Srbija) na kojima je prezentirala rezultate svojeg istraživačkog rada. Napisala je i 7 znanstvenih radova koji su objavljeni ili su u procesu objave u zbornicima skupova te znanstvenim časopisima. Nagrađena je stipendijom Bavarske vlade za sudjelovanje na 23. Limes kongresu u Ingolstadtu te stipendijom Sveučilišta u Zagrebu za jednomjesečni istraživački boravak na Sveučilištu u Beču.

Čestitamo !