Otvorenje izložbe Lobor – ranosrednjovjekovno središte moći, 20 godina arheoloških istraživanja

Izložba “Lobor- ranosrednjovjekovno središte moći, 20 godina arheoloških istraživanja” otvorena je jučer, 22. prosinca 2022. god. u Arheološkom muzeju u Zagrebu. Tom su prilikom prigodne govore održali autori izložbe, prof. dr. sc. Krešimir Filipec s Odsjeka za arheologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagreb i Maja Bunčić, viša kustosica i voditeljica Srednjovjekovnog odjela Arheološkog muzeja u Zagrebu, Sanjin Mihelić, ravnatelj Arheološkog muzeja u Zagreb, Emina Višnić, pročelnica zagrebačkog Gradskog ureda za kulturu, međugradsku i međunarodnu suradnju i civilno društvo, i Dragutin Adanić, izaslanik načelnice Općine Lobor. Ovo je prva izložba nakon zatvaranja muzeja 2020. godine, a postavljena je na obnovljenom prvom katu. Realizirana je od strane Arheološkog muzeja u Zagrebu, Arheološkog zavoda Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Centra za ranosrednjovjekovna istraživanja Zagreb – Lobor. Zanimljive eksponate, rekonstrukcije kamenih spomenika i dijelova arhitekture možete razgledati do 24. ožujka 2023. godine u radno vrijeme muzeja, a ulaz je besplatan.