Popis školskih arheoloških istraživanja Katedre za opću srednjovjekovnu i nacionalnu arheologiju

Povodom 30. godišnjice ponovnog proglašenja samostalne hrvatske države 1991. – 2021. prisjetimo se školskih arheoloških istraživanja organiziranih za naše studente na Katedri za opću srednjovjekovnu i nacionalnu arheologiju na Odsjeku za arheologiju u Zagrebu. Katedra za opću srednjovjekovnu i nacionalnu arheologiju, iako malobrojna, stalno na rubu opstanka zbog izuzetno velike nastavne opterećenosti i konstantnog nedostajanja kadrova, posvećivala je uvijek veliku pozornost terenskom obrazovanju studenata. Možemo se slobodno pohvaliti da gotovo i nema studenata koji su završili studij arheologije u Zagrebu, a da nisu sudjelovali na nekim od školskih istraživanja organiziranih u okviru naše Katedre. Dugi kontinuitet prekinut je samo 2020. god. zbog pandemije uzrokovane virusom COVID-19.

Popis školskih arheoloških istraživanja