Studentski klub arheologa Filozofskog Fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

mapa sadržaja •• english site

projekti

Studentska arheološka konferencija - StArKo 2009.

25.02.2009.

Kako do Grada mladih? Nadamo se da će vam ove upute pomoći:

KARTA ->

OPIS ->

A) linija 208:
Polazište: okretište Dubrava (NE DUBEC!!)

Kad se prođe omanji ROTOR (kružni tok) i žuta crkva par stotina metara iza njega (iz busa bi trebala biti vidljiva na brdu zdesna), treba sići na DRUGOJ stanici, neposredno nakon jezerca koje biste trebali opaziti slijeva, tj. svega par desetaka metara iza jednog "ležećeg policajca". Do te stanice bus obično vozi nekakvih petnaesteak minuta.

Čim kročite iz busa ispred Vas bi trebala biti metalna ograda Grada mladih. Kad prođete kroz vrata za pješake, nastavite ravno asfaltiranom stazicom, prateći liniju svjetala postavljenih uz stazu. Slijedeći asfaltiranu stazu trebali biste doći do uzvisine na kojoj se nalazi košarkaško igralište (s lijeve strane), odnosno kamenih stepenica neposredno ispred Vas. Kada prođete stepenice, nastavite LIJEVOM ASFALTIRANOM stazom (ne zemljanim putem!!). Nakon nekoliko stotina metara i nekoliko parova niskih, betonskih stepenica koje se protežu stazom trebali biste stići do restorana Grada mladih.

B) linija 209:
Polazište: isto kao i gore navedeno

Kad se prođe omanji ROTOR (isti kao i gore), odnosno autobusna stanica neposredno prije njega, trebate sići na PRVOJ idućoj stanici (Oporovec; karakterizira je raspelo). U ovoj varijanti bi žuta crkva trebala ostati na brdu s Vaše LIJEVE strane. Do ove stanice busu obično također treba nekakvih petnaestak minuta vožnje.

Kada siđete iz busa, prijeđite na suprotnu stranu cestu kojom ste upravo došli (s te strane postoji natkrivena autobusna stanica) i krenite u smjeru suprotnom od onoga dosadašnjeg kretanja (tj. kretanja busa kojim ste upravo došli). Nakon 50-ak metara trebali biste doći do manjeg, šljunčanog parkirališta ispred kojeg se nalazi autopraonica i frizerski salon. Nastavite uzbrdo cestom koja prolazi uz desnu stranu kuće u kojoj su smješteni praonica i salon, sve do prvog znaka "Stop", tj. prvog raskrižja. Na njemu skrenite oštro desno, prođite manje, asfaltirano parkiralište i nastavite stazicom s betonskim blokovima koja prolazi između dviju zgrada drvene nadgradnje (br. 35 i 34), popnite se uza betonske stepenice i slijedite liniju svjetala uz stazicu. Nakon par stotina metara trebali biste doći do škole s kinodvoranom, ispred koje se nalazi ovalna asfaltirana staza unutar koje je kipić prototipa žene iz razdoblja ranoga socijalizma, odnosno
jedan poveći drveni stup (skulptura). Nastavite ravno, prema košarkaškom igralištu koje biste trebali ugledati neposredno nakon te ovalne staze, zatim krenite uzbrdo asfaltiranom stazicom sa stepenicama. Kao i u varijanti A, nakon nekoliko stotina metara i nekoliko parova niskih, betonskih stepenica koje se protežu stazom trebali biste stići do restorana Grada mladih.

19.02.2009.

Rasporedu dodano novo predavanje - Saša Buljević, "Ratnički simboli na stećcima".

Više detalja na rasporedu (klik za link).

16.02.2009.

U rasporedu su napravljene manje izmjene i dodaci. Umjesto predavanja kolege Adriana Berte, predavanje će održati kolega Vladimir Mihajlović pod nazivom "Heroj iz Lefkandija".

Također, u petak nakon predavanja kolega Govorčin će održati mini-radionicu s temom "Fotografiranje arheoloških nalaza".

Više detalja na rasporedu (klik za link).

13.02.2009.

Postavljen je raspored s aktivnostima - slijedite link.

11.02.2009.

Tiskani su plakati s osnovnim informacijama o konferenciji! Kako plakat izgleda pogledajte na glavnoj stranici Studentske arheološke konferencije ili slijedite ovaj link!

XHTML | CSS | CC | web održava: Pavle | pristupačnost | © 2005-2009 S.K.A. | Opera