Održana je javna obrana doktorskog rada Petre Nikšić

Javna obrana doktorskoga rada Petre Nikšić pod naslovom “Kasnoantička zajednica na granici Panonije i Norika na primjeru keramičkog posuđa iz Lobora” održana je u četvrtak, 20. srpnja 2023. god. u Zbirci Odsjeka za arheologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Mentor doktorskog rada je prof. dr. sc. Krešimir Filipec. U povjerenstvu za obranu rada bili su nasl. doc. dr. sc. Ana Azinović Bebek (Hrvatski restauratorski zavod), predsjednica povjerenstva, dr. sc. Tajana Sekelj Ivančan, znanstvena savjetnica u trajnom izboru (Institut za arheologiju), članica povjerenstva i prof. dr. sc. Krešimir Filipec, član povjerenstva.

Istraživanje na temelju kojega je napisan doktorski rad provedeno je u sklopu projekta “Lobor – ranosrednjovjekovno središte moći” i programa “Projekt razvoja karijera mladih istraživača – izobrazba novih doktora znanosti” Hrvatske zaklade za znanost, a doktorski rad obranjen je u zadanom roku.

Čestitamo kolegici na uspješnoj obrani doktorskog rada!