Katalog izložbe “Lobor – ranosrednjovjekovno središte moći, 20 godina arheoloških istraživanja”

Nakon dvadeset godina arheoloških istraživanja na lokalitetu Lobor – Majka Božja Gorska i četiri godine trajanje projekta Hrvatske zaklade za znanost “Lobor – ranosrednjovjekovno središte moći”, u pripremi je izložba u suradnji s Arheološkim muzejem u Zagrebu pod nazivom “Lobor – ranosrednjovjekovno središte moći, 20 godina arheoloških istraživanja”. Autori izložbe su prof. dr. sc. Krešimir Filipec s Katedre za Opću srednjovjekovnu i nacionalnu arheologiju Odsjeka za arheologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i dr. sc. Maja Bunčić, viša kustosica i voditeljica Srednjovjekovnog odjela Arheološkog muzeja u Zagrebu. Nedavno je tiskan katalog izložbe u kojem je predstavljen dio rezultata dosadašnjih istraživanja. Izdavači kataloga su Arheološki muzej u Zagrebu, Arheološki zavod Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Centar za ranosrednjovjekovna istraživanja Zagreb – Lobor. Katalog je tiskan uz financijsku potporu Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Grada Zagreba, Triglav osiguranja d.d. i Hrvatske zaklade za znanost (projekt LearyCoP IP 2016-06-6622). Katalog predstavlja nastavak diseminacijskih aktivnosti i nakon završetka projekta “Lobor – ranosrednjovjekovno središte moći”, a to će biti i izložba čije je otvaranje planirano za kraj 2022. god.